Alates 1. märtsist 2021 ei toeta LHV enam Internet Exploreri veebilehitseja kasutamist. Uuemad veebilehitsejad kaitsevad sind paremini viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Sa võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid kõik funktsioonid ja pangatoiminguid ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun laadi alla üks neist kaasaegsetest tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Oleme töötanud välja laenude eripakkumised, mis aitavad LHV klientidel teha oma igapäevases tarbimises võimalikult keskkonnasäästlikke valikuid.

LHV mõju Eesti finantssektoris järjest kasvab. Ühiskonnale olulise sektori osana mõjutame nii otseselt kui ka kaudselt meid ümbritsevat keskkonda ning seejuures tekib meie kõige ulatuslikum mõju investeerimis- ja finantseerimistegevuse kaudu. Seetõttu oleme otsustanud suunata oma põhitegevuste rahavooge teadlikumalt tegevustesse, mis toetavad üleminekut kliimaneutraalsele ja kestlikule majandusele. Lähtudes kestliku ja vastutustundliku tegutsemise põhimõtetest, oleme täiendanud ja avalikustanud LHV krediidipoliitikaga vastuolus olevate tegevusalade nimekirja.

Oleme töötanud välja laenude eripakkumised, mis aitavad LHV klientidel teha oma igapäevases tarbimises keskkonnasäästlikke valikuid. Nõnda aitame kaasa majanduskasvule, mis samal ajal vähendab kasvuhoonegaaside heidet ja reostust ning jäätmeteket. Samuti tõhustab see loodusressursside kasutamist.

Roheline kodulaen

Inimeste üks suurimaid tarbimisotsuseid on eluasemega seotu, seda nii rahalise kulu kui ka keskkonnale tekitatava mõju poolest. Keskmise Eesti elaniku aastasest CO2 jalajäljest on tervelt kolmandik seotud tema koduga, täpsemalt eelkõige küttest ja elektrikasutusest tulenevate heidetega.

Soovime edendada kõige energiatõhusamate kodude rajamist ja soetamist ning seepärast pakume rohelist kodulaenu:

  • Eesti esimene roheline kodulaen
  • A-energiaklassi eramutele ja korteritele intress 1,95% + 6 kuu euribor
Taotle kodulaenu

Roheline liising

Soovime edendada kõige kliimasäästlikumate sõidukite soetamist. Aastast 2026 loetakse Euroopa Liidus keskkonnasäästlikuks ainult autod, millel ei ole ühtegi grammi CO2 heidet kilomeetri kohta. Selle tingimuse täidavad üksnes elektri- ja vesiniksõidukid.

Soovime astuda tulevikku juba praegu. Selleks pakume uutele tavakasutusse soetatavatele täiselektrilistele sõidukitele liisingut soodsatel tingimustel:

  • sissemakse alates 10% sõiduki hinnast
  • liisinguperiood kuni 84 kuud
  • 10% lisasoodustus LHV kaskokindlustusele
  • Intressimäär 1,95% + 6 kuu euribor
Taotle liisingut

Roheline järelmaks

Taastuvate energiaallikate kasutamine on kindel investeering tulevikku. Päikesepaneelid elektri tootmiseks ning maasoojusenergia kasutamine kodu ja tarbevee soojendamiseks on arukas valik. Fossiilkütust põletava sõiduauto asemel kasuta sagedamini hoopis elektrilist ühe- või kaherattalist sõidukit.

Soovime teha energiatõhusate valikute langetamise sulle lihtsamaks.

Taotle järelmaksu

Roheline investeerimislaen ettevõtetele

Eesti majandus on liiga CO2-mahukas. Seetõttu on investeering vähemasse energiatarbimisse, taastuvenergia tootmisse ja igapäevasesse ressursitõhususse väga tasuv. See suurendab iga ettevõtte konkurentsieelist. Sooviga edendada rohepööret Eesti ettevõtluses ja majanduses pakume:

Taotle investeerimislaenu

Roheline laen elamuarenduseks

Et Eesti inimestel jaguks energiakasutuse poolest eeskujulikke kortereid, peab keegi neid ehitama.

  • A-energiaklassi elamute arendajatele investeerimislaenu, millel on 0,5% tavalisest madalam intress.
Võta ühendust

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon