Muuda maailma.
Märkamatult.

Maailma saad muuta ka elades oma tavalist elu.
Tehes oma tavalisi asju. Lihtsalt roheliselt. Liigume koos puhtama keskkonna ja jätkusuutlikuma majanduse poole.

LHV rohelised tooted

Ühiskonnale olulise sektori osana mõjutame meid ümbritsevat keskkonda kõige otsesemalt oma toodete ja teenuste kaudu. Oleme töötanud välja pakkumised, mis aitavad LHV klientidel teha keskkonnasäästlikke valikuid. Lähtudes kestliku ja vastutustundliku tegutsemise põhimõtetest, oleme täiendanud ja avalikustanud LHV krediidipoliitikaga vastuolus olevate tegevusalade nimekirja.

Rohelised pensionifondid

2020. aastal tõime turule Eesti esimesed keskkonnasäästu edendavad pensionifondid: LHV Pensionifond Roheline ja LHV Pensionifond Roheline Pluss.

2018. aastal alustas maailmas ligi 450 jätkusuutlikkuse põhimõtetest lähtuvat uut fondi, 2019. aastal oli selliste uute alustavate fondide number juba üle 500 ning 2020. aastal üle 700. Lisaks on väga paljudel olemasolevatel fondidel muudetud investeerimispõhimõtteid ja lähtutud jätkusuutlikkusest. Kui 2018. aasta lõpus haldasid sellised fondid $0,7 triljonit, siis aasta hiljem $1,0 triljonit ning kaks aastat hiljem juba $1,6 triljonit. 2020. aasta läheb ajalukku kui aasta, mil kolm maailma suurimat majandust – USA, Hiina ja Euroopa Liit – lubasid aastaks 2050-2060 vähendada oma süsinikuemissioonid kliimaneutraalse tasemeni. Rohelised väärtused investeerimises pole mitte ajutine, vaid tugev ja väga kiiresti kasvav suundumus.

YT

Rohelised väärtused investeerimises pole mitte ajutine, vaid tugev ja väga kiiresti kasvav suundumus.

Usume, et nagu mujal Euroopas nii on ka Eestis piisavalt roheliselt mõtlevaid inimesi, kes soovivad, et nende pensioniraha järgiks jätkusuutliku ja rohelise maailmavaate põhimõtteid.

LHV rohelised pensionifondid on mõeldud kõigile, kellele roheline mõtlemine pisutki korda läheb ning kes usuvad, et raha paigutamine peab küll olema pikaajaliselt tootlik, kuid kindlasti ka keskkonnasäästlik ja jätkusuutlik.

Fondide aktsiarisk jääb alati 75% ja 100% vahele. Vähemalt pool portfellist on investeeritud jätkusuutlikkuse põhimõtetest lähtuvatesse või keskkonnateemalistesse investeerimisfondidesse. Kõik üksikinvesteeringud on samuti keskkonnapõhised, st seotud näiteks taastuvenergia, energiatõhususe, veetehnoloogia, reostuse vähendamise, käitlemise, keskkonna toetustegevuste ning vastutustundliku metsa- ja põllumajandusega. Fondi prospektijärgne tasu on 0,49% aastas. Roheliste pensionifondide fondijuht on Joel Kukemelk.

Loe lähemalt:
II samba fond LHV Pensionifond Roheline. Liitu
III samba fond LHV Pensionifond Roheline Pluss. Liitu

Tutvu ka LHV Varahalduse vastutustundliku investeerimise põhimõtetega ja hääleõiguse teostamise poliitikaga.

Roheline kodulaen

Oleme töötanud välja laenude eripakkumised, mis aitavad LHV klientidel teha oma igapäevases tarbimises võimalikult keskkonnasäästlikke valikuid.

LHV kodulaen on Eesti kõige paindlikum kodulaen, mis sobib kodu soetavale teadlikule kliendile. Parima teenindusega pangana oleme võtnud oma südameasjaks pakkuda kliendile meeldejäävat kogemust ja sujuvat teenindust.
Meie pangas on ülekanded alati tasuta ja laenude intressidest teenitud tulu jääb Eesti majandusse.

  • Intress kõikidele A ja B energiaklassi vara ostvatele klientidele alates 1,6% + 6 kuu euribor
  • Esmane laenupakkumine 24 tunni jooksul
  • Laenu ennetähtaegne tagastamine tasuta
YT

Arvuta kodulaenu kuumakse

%
%

Tulemus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest

Tulemus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest

Kodulaenu pakub AS LHV Pank. Mõtle oma laenuotsus alati hoolikalt läbi. Tutvu tingimustega aadressil lhv.ee/kodulaen ja küsi nõu ka meie asjatundjalt. Kodulaenu krediidi kulukuse määr on 5,872% aastas järgmistel näidistingimustel: laenusumma 120 000 €, intress 5,7% aastas (fikseerimata, intressimäär koosneb kuue kuu euriborist ja marginaalist 1,8%), lepingutasu 300 €, periood 360 kuud, tagasimaksete arv 360 ja kogusumma 250 805 €, tasumine igakuiste annuiteetmaksetena. Laenu saamiseks tuleb seada tagatisvarale hüpoteek ja sõlmida tagatisvara kindlustusleping. Määras ei ole arvestatud tagatise seadmise ja kindlustamisega seotud kulusid.

Roheline liising

Soovime edendada kõige kliimasäästlikumate sõidukite soetamist. Aastast 2026 loetakse Euroopa Liidus keskkonnasäästlikuks ainult autod, millel ei ole ühtegi grammi CO2 heidet kilomeetri kohta. Selle tingimuse täidavad üksnes elektri- ja vesiniksõidukid.

Soovime astuda tulevikku juba praegu. Selleks pakume uutele tavakasutusse soetatavatele täiselektrilistele sõidukitele liisingut soodsatel tingimustel:

  • sissemakse alates 10% sõiduki hinnast
  • liisinguperiood kuni 84 kuud
  • 10% lisasoodustus LHV kaskokindlustusele
  • Intressimäär 1,95% + 6 kuu euribor
Taotle liisingut

Roheline järelmaks

Kui suurendad energiatõhusust ja hakkad kasutama taastuvaid energiaallikaid, teed kindla investeeringu tulevikku. Soovime, et energiatõhusate valikute tegemine oleks sulle lihtsam, ja selleks pakume soodsamat intressi kui tavalisel järelmaksul. Meie pakutav intress ei ole seotud Euriboriga, samuti pole sul vaja esitada lisadokumente ega seada tagatist.

Energiatõhusate seadmete soetamisel intress 6,9%.

Rohelise järelmaksu igakuise osamakse suurus on 96,76 € ja krediidi kulukuse määr on 15,81% aastas järgmistel näidistingimustel: kauba/teenuse maksumus 2000 €, sissemakse 0%, krediidisumma 2000 €, intress 6,9% väljastatud krediidisummalt aastas (fikseeritud), lepingutasu 19,9 €, igakuine haldustasu 0,99 €, järelmaksu periood 24 kuud, tasumine igakuiste annuiteetmaksetena, maksete kogusumma 2322,30 € ja tagasimaksete summa 2322,30 €.

Päikesepaneelide soetamisel intress 4,9% ja lepingutasu 0 €.

Rohelise järelmaksu igakuise osamakse suurus on 249,99 € ja krediidi kulukuse määr on 9,54% aastas järgmistel näidistingimustel: kauba/teenuse maksumus 12 000 €, sissemakse 0%, krediidisumma 12 000 €, intress 4,9% väljastatud krediidisummalt aastas (fikseeritud), lepingutasu 0 €, igakuine haldustasu 0,99 €, järelmaksu periood 60 kuud, tasumine igakuiste annuiteetmaksetena, maksete kogusumma 14 999,40 € ja tagasimaksete summa 14 999,40 €.

Taotle järelmaksu

Arvuta kuumakse

Tulemus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest.

Roheline investeerimislaen ettevõtetele

Eesti majandus on liiga CO2-mahukas. Seetõttu on investeering vähemasse energiatarbimisse, taastuvenergia tootmisse ja igapäevasesse ressursitõhususse väga tasuv. See suurendab iga ettevõtte konkurentsieelist. Sooviga edendada rohepööret Eesti ettevõtluses ja majanduses pakume:

Taotle investeerimislaenu

Roheline laen elamuarenduseks

Et Eesti inimestel jaguks energiakasutuse poolest eeskujulikke kortereid, peab keegi neid ehitama.

  • A-energiaklassi elamute arendajatele investeerimislaenu, millel on 0,5% tavalisest madalam intress.
Võta ühendust

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon