enru

Open Banking

LHV Open Banking ja PSD2 API liides

See on lihtsasti kasutatav ja nüüdisaegne tehnoloogia, mis võimaldab ettevõttel luua uusi ja kasutajasõbralikke pangateenustega lõimitud rakendusi.

 • Kiire ja mugav lahendus, millega lõppkasutaja saab ligipääsu oma pangakontodele
 • Lihtsus – avatud ja laialdaselt kasutusel olevad standardid
 • Vaade tulevikku – lahendused, mis on jätkusuutlikud ja arvestavad homsete trendidega juba täna
 • Turvalisus – kasutajal on täielik kontroll ja kindlustunne

Open Banking

Open Banking on maakeeli avatud pangandus. See mõiste kätkeb viimaste aastate uusi suundi panganduses, e-kaubanduses ja kogu ärimaailmas tervikuna.

Tänapäeva tehniliste lahenduste abil saavad kontrollitud taustaga ettevõtted klientidega koostöös senisest lihtsama ligipääsu klientide pangakontodele. See võimaldab neil arendada uusi rakendusi, mis on kasutajale senistest palju mugavad ja kiiremad. Samuti avab see ukse täiesti uutele võimalustele ja ärimudelitele.

API

LHV API liides võimaldab teha kliendi loal makseid, pärida kontoinfot ja kasutada muid pangateenuseid otse kolmandate poolte rakenduste kaudu ilma enne internetipanka sisenemata või pangakontorisse minemata. Need võivad olla näiteks veebipoed või müügipunktid või muud alles loodavad lahendused.

LHV API on RESTful API, mis kasutab HTTP-protokolli ja JSON-andmeformaati. Meie API loomisel on alusena kasutatud Berlin Groupi standardit, mis teeb selle kasutuselevõtu lihtsaks ja kiireks.

PSD2

Euroopa Liidu makseteenuste direktiivi (PSD2) eesmärk on rohkem avada ja korrastada elektrooniliste maksevahendite turgu, luua klientidele uusi valikuvõimalusi ning samal ajal tagada kõigi osapoolte turvalisus.

Direktiiv seab pankadele ja kolmandatele osapooltele ühtsed reeglid ning esitab tehnilised nõuded, millele peavad loodavad API liidesed vastama, samuti selle kohta, kuidas hakatakse neid kasutama.

Milliseid teenuseid API võimaldab?

 • Kontoteabe pärimine – võimaldab pärida kontode nimekirja, saldosid ja väljavõtteid.

 • Maksete algatamine – võimaldab teha kontolt makseid, kasutades kõiki LHV võimalusi samamoodi nagu internetipangas.

 • Vabade vahendite pärimine – kaardimaksete vahendajatele mõeldud teenus, mis võimaldab pärida tehinguks piisava raha olemasolu.

Kuidas hakata liidest kasutama?

LHV API on LIVE piloot-kasutuseks valmis alates 14.06.2019! Kui soovid liituda testijate ja kasutajate ringiga juba enne septembrit, võta meiega ühendust aadressil openbanking@lhv.ee

API võimaluste ja ülesehitusega tutvumiseks pakume avalikku testkeskkonda Sandbox. Testkeskkond on tasuta ja selle kasutamiseks ei ole vaja luua Sandboxi kontot ega sõlmida lepingut.

Sandboxi lehel on ka tehniline dokumentatsioon Swaggeri formaadis ning võimalus „online“ testimiseks.

Uudisvoog

 • 2019.06.26
  In Sandbox now consent and payment approval in the UI can be done using ID-Card, Mobile-ID and Smart-ID (no PIN asked) or PIN Calculator (any PIN accepted).

 • 2019.06.14
  Our API is now published LIVE and ready for pilot usage testing. To gain access already before September and join the live testing circle please contact us at openbanking@lhv.ee.

Näita rohkem ...

Telli PSD2 uudised oma e‑postkasti

Saadame sulle programmiuuendusi, teavitusi ja muud kasulikku.

Kontakt

Küsimuste korral kirjuta meile aadressile
openbanking@lhv.ee