enru

Liising

Paindlikel tingimustel liising nii era- kui ka ärikliendile

LHV liisinguga saad soetada sõidukeid alates autost kuni rasketehnikani ja mootorrattast kuni väikelaevani. Pakume paindlikel tingimustel liisingut nii era- kui ka ärikliendile.

 • Kiire vastus taotlusele
 • Mugav kindlustuslahendus
 • Personaalne kliendihaldur

Ootame sind kasutama ka LHV pangateenuseid – oma kliendile pakume tasuta makseid ja muid hüvesid.

Taotle liisingut
% või

aastat
kuud

%

% või


Kuumakse

301.00

Taotlemise protsess

1.

Täida taotlus
Täida liisingutaotlus veebis, meie kontoris või vara müüja juures.

2.

Esita dokumendid
Kui sa ei arvelda igapäevaselt LHV pangas, siis saada kliendihaldurile või liising@lhv.ee panga digitaalse kinnitusega oma viimase 6 kuu konto väljavõte ja vara müügipakkumine. Müügipakkumist võib asendada ka viide müügikuulutusele esitataval taotlusel.

3.

Pakkumine
Seejärel teeme sulle personaalse liisingu- ja kindlustuspakkumise.

4.

Sõlmi leping
Kui pakkumine sobib, lepime kokku edasise tegevuse, et sa oma uue ostu kiiresti ja muretult kätte saaksid. Kasutatud vara soetamisel tuleb enne lepingu sõlmimist esitada hindamisakt LHV koostööpartnerilt. Lepingu digitaalseks allkirjastamiseks pead olema eelnevalt panga poolt tuvastatud.

1.

Täida taotlus
Täida liisingutaotlus veebis, meie kontoris või vara müüja juures.

2.

Esita dokumendid
Saada kliendihaldurile või liising@lhv.ee ettevõtte juhatuse liikme poolt kinnitatud finantsaruanded (viimased saadaolevad, mitte vanemad kui 3 kuud) ja vara müügipakkumine. Müügipakkumist võib asendada ka viide müügikuulutusele esitataval taotlusel.

3.

Pakkumine
Seejärel teeme sulle personaalse liisingu- ja kindlustuspakkumise.

4.

Sõlmi leping
Kui pakkumine sobib, lepime kokku edasise tegevuse, et sa oma uue ostu kiiresti ja muretult kätte saaksid. Kasutatud vara soetamisel tuleb enne lepingu sõlmimist esitada hindamisakt LHV koostööpartnerilt. Lepingu digitaalseks allkirjastamiseks peab ettevõtte esindaja olema eelnevalt panga poolt tuvastatud.

Tingimused ja hinnakiri

Finantseeritav summaVähemalt 3000 €
Vara vanuse piirangLiisinguperioodi lõpuks mitte üle 12 aasta
Liisinguperiood6 kuud kuni 6 aastat
SissemakseVähemalt 10% vara hinnast
Lepingutasu1% vara hinnast, min 150 €
Lepingu muutmineLepingu muutmine 100 €. Maksepäeva muutmine 30 €.
Lepingu ennetähtaegne lõpetamine
 • Eraisiku fikseerimata intressiga leping – tasuta
 • Eraisiku fikseeritud intressiga leping
  • Lepingu lõppemiseni on jäänud vähem kui aasta – 0,5% jäägilt
  • Lepingu lõppemiseni on jäänud rohkem kui aasta – 1% jäägilt
 • Juriidilise isiku fikseerimata intressiga leping – 3 kuu intressiga
 • Juriidilise isiku fikseeritud intressiga leping – 1% jäägilt
IntressimäärIntressimäär on iga lepingu puhul individuaalne ja seotud kuue kuu Euriboriga. Sulle tehakse personaalne pakkumine pärast seda, kui oled täitnud liisingutaotluse.
Nõuded taotlejaleMinimaalne nõutav netosissetulek 600 € kuus
Hindamisakti koostajadLHV Pank aktsepteerib järgmisi hindamisakti koostajaid: Autowelt Baltic OÜ, OÜ Roheline Laine, Value Expert OÜ, OÜ Balti Realiseerimiskeskus, Abc Motors AS, Amserv Auto AS, Ascar Auto AS, Auto 100 AS, Auto 100 Tallinn AS, Auto Forte Tallinn AS, Catwees OÜ, OÜ Import Auto, AS Info-Auto, AS Mariine Auto, Reval Auto Esindused OÜ, OÜ SKO Motors, AS Tauf-Auto, Veho Eesti AS, Viking Motors AS, Aktronte Grupp OÜ, Möller Auto esindused.

Mõtle oma liisinguotsus alati läbi. Tutvu teenuse tingimustega ja küsi nõu ka meie asjatundjalt. Liisingu krediidi kulukuse määr on 4,89% aastas järgmistel näidistingimustel: vara maksumus 15 000 €, sissemakse 10%, krediidisumma 13 500 €, intress 4% aastas (fikseerimata, 6 kuu Euribori baasil), lepingutasu 150 €, liisingu periood 36 kuud, maksete kogusumma 15 955,16 €, lepingu liik on kapitalirent, tasumine igakuiste annuiteetmaksetena. Määra arvutades ei ole arvestatud kindlustusmakseid, registreerimistasu ega riigilõive. Sõlmida tuleb ka liiklus- ja kaskokindlustusleping.

Kindlustus

Nii nagu sina, oleme ka meie huvitatud sellest, et liisitav vara oleks pidevalt kindlustatud ja sellega seotud võimalikud kahjud saaksid hüvitatud.

Kohustuslik kaskokindlustus

Liisitaval sõidukil peab olema peale kohustusliku liikluskindlustuse olemas ka kaskokindlustus, mis katab kõik levinumad kahjud, mida liikluskindlustus ei hüvita. Näiteks saab kaskokindlustusega hüvitada sinu sõidukile tekkinud kahju ka juhul, kui oled õnnetuses ise süüdi. Liikluses mitteosalev liisinguvara peab olema kindlustatud varakindlustusega.

Kindlustusleping

Et olla täiesti kindel, et kindlustuskaitse hetkekski ei katke (näiteks mõne makse unustamise korral), tuleb kindlustusleping sõlmida aastaseks perioodiks ja tasuda selle eest ühekorraga. Et aga aasta eest korraga tasumine on kahtlemata suur väljaminek, pakume sulle võimalust kindlustada liisitav sõiduk LHV kaasabil ning maksta selle eest osade kaupa koos liisingumaksetega.

Kindlustuslepingu nõuded

Liikluskindlustus

 • Kindlustusleping peab olema sõlmitud aastaseks perioodiks ja tasutud ühes osas.

Kaskokindlustus

 • Kindlustuslepingul peab olema soodustatud isik AS LHV Pank.
 • Kindlustusleping peab olema sõlmitud aastaseks perioodiks ja tasutud ühes osas.
 • Sõiduki kindlustusväärtuseks peab olema sõiduki turuväärtus kindlustuslepingu sõlmimise hetkel.
 • Kindlustusleping peab katma vähemalt järgmised kindlustusriskid: liiklusõnnetus, loodusõnnetus, tulekahju, vargus, röövimine, vandalism.
 • Kindlustuslepingu kehtivuspiirkond peab olema vähemalt Euroopa, v.a SRÜ riigid.
 • Sõidu- ja pakiautode kindlustuslepingu omavastutus ei tohi olla suurem kui 320 € ning varguse ja röövi omavastutus suurem kui 15% kindlustussummast.

Palun tutvu kindlasti liisingvara kindlustamise nõuetega liisingulepingus.

LHV aktsepteeritavad kindlustusseltsid

Meie koostööpartner on Iizi kindlustusmaakler. Koos liisingupakkumisega saadame sulle soovi korral ka kindlustuspakkumise, kus on kirjas enamiku Eestis tegutsevate seltside hindade ja tingimuste võrdlus. Tutvu ka kindlustusmaakleri maaklerlepingu üldtingimustega.

Lepingueelne teave

Mida peaksid teadma enne liisingulepingu sõlmimist?

Siit leiad teavet oma põhiliste õiguste ja kohustuste kohta, mis lepinguga tekivad. Samuti on siin tähtis info liisimisega kaasneda võivate ohtude kohta. Loe kindlasti.

Pane tähele, et siin on kirjas ainult need õigused, kohustused, riskid ja ohud, mis on kõige olulisemad ja tekitavad tavaliselt kõige rohkem küsimusi. Samuti ei tasu unustada, et see siin pole sinu liisinguleping, kus võivad olla teistsugused tingimused.

Enne, kui liisingulepingule alla kirjutad

 • Tee endale selgeks kõik riskid, mis liisinguga kaasnevad, ja mõtle veel kord hästi järele, kas sa ikka tahad seda lepingut sõlmida. Kui oled oma otsuses kindel, siis kaalu, kas sinu vajadustele ja võimalustele vastab paremini kapitalirent või kasutusrent. Kapitalirendiga saad liisitava asja pärast kõikide liisingumaksete tasumist päriselt endale, kasutusrendi puhul pead selle aga pangale tagasi andma. Kokkuleppel pangaga on liisingu lõppedes võimalik liisitud ese ka jääkväärtusega välja osta.
 • Loe läbi kõik liisingulepingu tingimused, kaasa arvatud üldtingimused. Samuti loe läbi Euroopa tarbija standardinfo teabeleht (isegi kui see võtab aega, on tegemist kasuliku teabega).
 • Tutvu muude tingimuste ja dokumentidega, millele on liisingulepingu tingimustes viidatud, näiteks AS-i LHV Pank (edaspidi LHV) üldtingimustega.
 • Mõtle läbi, mis võiks juhtuda, kui sinu sissetulek peaks vähenema ja kulud mingil põhjusel suurenema. Kas sa saaksid siis endiselt liisingumakseid tasuda?

Vajaduse korral pöördu selgituste, nõu või lisateabe saamiseks LHV või muu asjatundja poole.

Liisingulepingu sisu

Nagu eespool öeldud, saad valida kahte liiki liisingulepingu vahel. Sõltumata lepinguliigist ostab LHV müüjalt sinu soovitud eseme välja ja annab selle sinu kasutusse. Vastutasuks maksad sina liisingumakseid lepingus kokku lepitud ajani. Lisaks tuleb sul maksta intressi.

Makse suurus sõltub paljudest asjaoludest, näiteks sellest, kui palju maksis see ese, mille LHV sulle ostis, kui suure summa sa ise panustasid, kui suur on intress, kui pikas liisinguperioodis kokku lepiti jne. Makseid mõjutab ka üleüldine majandusolukord, millest sõltub baasintressimäär.

Kui oled liisingulepingule alla kirjutanud, kuid soovid sellest mingil põhjusel siiski loobuda, on sul õigus seda teha 14 päeva jooksul alates allakirjutamise hetkest. Loobumiseks tuleb esitada avaldus lepingus kirja pandud viisil ja aadressil. Sellest on lähemalt kirjutatud lepingupunktis „Lepingu lõppemine ja ennetähtaegne lõpetamine”.

Liisingu intressimäär

Liisinguintressi arvutatakse vastavalt sellele, kui suur on summa, mis on jäänud pangale tagasi maksta, kui pikaks ajaks liising on võetud ja mis on parasjagu kehtiv intressimäär. Sealjuures võetakse aluseks, et igas kuus on 30 päeva ja aastas 360 päeva. Lepingu esimesel kuul arvutatakse intress vastavalt nende päevade arvule, mis on pärast lepingu sõlmimist sellesse kuusse veel jäänud.

Iga kord, kui tasud järjekordse liisingumakse, väheneb summa, mis jääb pangale tagasi maksta, ning seega väheneb ka intress. Kuumakse jääb igal korral siiski samaks, sest väiksema intressi arvelt saad rohkem põhiosa tagasi maksta. Nii on sulle endale mugav, sest kui maksesumma püsib kogu perioodi ühesuurune, ei pea sa pidevalt graafikut vaatama. Ja tegelikult saab ju liisingusumma ka kiiremini tagasi makstud.

Kui baasintressimäär muutub või üks intressiperiood lõppeb, arvutab pank taas välja, kui palju sa järgmisel perioodil iga kuu maksma pead, ja annab sulle sellest teada. Asi, mille üle sinul ega pangal kontrolli pole, on Euribor, nii et selle muutumine muudab ka sinu tagasimakset suuremaks või väiksemaks.

Kõikvõimalike laenulepingutega kaasneb alati väljend krediidikulukuse määr. See näitab, kui palju laenamine lõppkokkuvõttes maksma läheb. LHV võtab krediidikulukuse määra arvutamisel arvesse:

 1. summat, mille sa pangalt mingi asja ostmiseks laenad, ehk krediidisummat,
 2. intressi,
 3. lepingutasu,
 4. kindlustusmakseid (kui sõlmid kindlustuslepingu LHV kaudu).

Krediidikulukuse määr on hea näitaja erinevate pakkumiste hindamisel. Võrdlemisel tuleb jälgida, millised kulud on krediidikulukuse määra sisse arvestatud, sest eri liisingupakkujatel on kasutusel erinevad tavad.

Maksekohustuse rikkumine ja selle tagajärjed

Hoolitse selle eest, et maksed oleksid tasutud õigel ajal ja kokkulepitud summas. Maksmatajätmine mitte üksnes ei lükka sinu kohustuse täitmist edasi, vaid toob sinu jaoks kaasa ka lisakulud näiteks viivise ja võlateatise tasu näol.

 • Viivis

  Kui sa ei tasu liisingumakset õigel ajal, pead maksmata osa pealt kahjuks viivist tasuma. Viivise täpne määr on kirjas sinu lepingus. Viivist arvestatakse põhiosa makselt ja sa vabaned sellest siis, kui oled makse täielikult tasunud.

 • Võlateatise tasu

  Kui viivitad makse tasumisega, saadetakse sulle võlateatis, mille eest pead samuti eraldi maksma. Teatise täpne tasu on kirjas sinu lepingus.

 • Leppetrahv

  Kui sa rikud oma kohustusi − näiteks ei tagasta vara kokkulepitud ajal pangale −, on pangal õigus sinult leppetrahvi nõuda. Selle kohta saab rohkem lugeda lepingupunktist „Vastutus ja leppetrahv”.

Pea meeles, et kui jätad liisingumaksed pidevalt tasumata, on pangal õigus sinuga leping lõpetada, nõuda sinu kasutuses oleva liisitud eseme tagastamist ja võla täielikku tasumist. Tagasi tuleb maksta tagastamata põhiosa jääk, intressid, viivis, võlateatise tasu ja sinu eest tasutud kindlustuskulud.

Kui sa maksekohustusi ei täida, on pangal õigus sinu liisitud ese sundmüüki panna. Kui sel teel saadud raha sinu võlga ei kata, keegi seda asja ära ei osta või sina ise seda endiselt ei tagasta, on pangal õigus taotleda pankrotimenetluse alustamist. Selle raames võidakse esitada nõue sinule kuuluva muu vara müügiks eesmärgiga teenida sulle raha liisitud asja eest maksmiseks.

Kui sa näed ette, et sul tekib raskusi makse tasumisel, soovitame esimesel võimalusel ja ilma valehäbi tundmata meiega ühendust võtta. Kindlasti tee seda siis, kui kirjeldatud olukord võib olla püsiv – näiteks kaotasid töö või vähendati su palka. Koos leiame lahenduse, mis meid mõlemaid rahuldab.

Muu teave

Lepingueelne teave (sh tingimused) antakse ja leping sõlmitakse eesti keeles. Vaidluste lahendamisel kohaldatakse Eesti Vabariigis kehtivaid õigusakte. Kohtuvaidlused lahendatakse seaduses sätestatud kohtualluvuse järgi ning kui läbirääkimised meiega luhtuvad, on sul õigus pöörduda ka tarbijakaitseameti poole.

LHV Liisingu klienditugi

Kaia Alunurm

liisingu kliendihaldur

kaia.alunurm@lhv.ee

Ljudmilla Jevonen

liisingu kliendihaldur

ljudmilla.jevonen@lhv.ee

Heikki Kukke

liisingu kliendihaldur

heikki.kukke@lhv.ee

Marin Minajeva

liisingu kliendihaldur

marin.minajeva@lhv.ee

Nelja Lebedeva

liisingu kliendihaldur

nelja.lebedeva@lhv.ee