enru

Liising

Paindlikel tingimustel liising nii era- kui ka ärikliendile

LHV liisinguga saad soetada sõidukeid alates autost kuni rasketehnikani ja mootorrattast kuni väikelaevani.

 • Kiire vastus taotlusele
 • Mugav kindlustuslahendus
 • Personaalne kliendihaldur
 • Lihtne iseteenindus internetipangas ja mobiiliäpis
 • Uutele täiselektrilistele sõidukitele soodsamad tingimused

Roheline liising

Soovime edendada kõige kliimasäästlikumate sõidukite soetamist. Kui laadid taastuvenergiat, on praegu kõige keskkonnasäästlikum just täiselektriline auto. Soovime astuda tulevikku juba praegu. Selleks pakume uutele tavakasutusse soetatavatele täiselektrilistele sõidukitele liisingut soodsatel tingimustel:

 • Sissemakse alates 10% sõiduki hinnast
 • liisinguperiood kuni 84 kuud
 • 10% lisasoodustus LHV kaskokindlustusele
 • 2020. aasta lõpuni uue elektrisõiduki soetajale intressimäär 2,29% + 6 kuu euribor
Taotle liisingutLoe lisa Rohelisest LHV-st

Arvuta kuumakse

%
%
%

Tulemus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest

Tulemus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest

Taotlemise sammud

 • Täida taotlus
  Täida liisingutaotlus veebis, meie kontoris või vara müüja juures.

 • Esita dokumendid
  Kui sa ei arvelda igapäevaselt LHV Pangas, siis saada kliendihaldurile või aadressile liising@lhv.ee panga digitaalse kinnitusega oma viimase 6 kuu konto väljavõte ja vara müügipakkumus. Müügipakkumust võib taotlusel asendada viide müügikuulutusele.

 • Pakkumus
  Seejärel teeme sulle personaalse liisingu- ja kindlustuspakkumuse.

 • Sõlmi leping
  Kui pakkumus sobib, lepime kokku edasise tegevuse, et sa oma uue ostu kiiresti ja muretult kätte saaksid. Kasutatud vara soetamisel tuleb enne lepingu sõlmimist esitada hindamisakt LHV koostööpartnerilt. Et saaksid anda lepingule digiallkirja, peab olema LHV Pank su isiku enne tuvastanud.

 • Täida taotlus
  Täida liisingutaotlus veebis, meie kontoris või vara müüja juures.

 • Esita dokumendid
  Saada kliendihaldurile või aadressile liising@lhv.ee ettevõtte juhatuse liikme kinnitusega finantsaruanded (viimased saadaolevad, mitte vanemad kui 3 kuud) ja vara müügipakkumine. Müügipakkumist võib taotlusel asendada viide müügikuulutusele.

 • Pakkumine
  Seejärel teeme sulle personaalse liisingu- ja kindlustuspakkumise.

 • Sõlmi leping
  Kui pakkumine sobib, lepime kokku edasise tegevuse, et sa oma uue ostu kiiresti ja muretult kätte saaksid. Kasutatud vara soetamisel tuleb enne lepingu sõlmimist esitada hindamisakt LHV koostööpartnerilt. Et saaksid anda lepingule digiallkirja, peab olema LHV Pank su isiku enne tuvastanud.

Tingimused ja hinnakiri

Vara soetusmaksumus

Alates 7500 €

Finantseeritav summa

Vähemalt 5000 €

Vara vanuse piirang

Liisinguperioodi lõpuks mitte üle 12 aasta

Liisinguperiood

6 kuud kuni 6 aastat

Sissemakse

Vähemalt 10% vara hinnast

Lepingutasu

1% vara hinnast, vähemalt 150 €

Lepingu muutmine

Lepingu muutmine 100 €. Maksepäeva muutmine 30 €

Lepingu ennetähtaegne lõpetamine
 • Eraisiku fikseerimata intressiga leping – tasuta
 • Eraisiku fikseeritud intressiga leping
  • Lepingu lõppemiseni on jäänud vähem kui aasta – 0,5% jäägilt
  • Lepingu lõppemiseni on jäänud rohkem kui aasta – 1% jäägilt
 • Juriidilise isiku fikseerimata intressiga leping – 3 kuu intressiga
 • Juriidilise isiku fikseeritud intressiga leping – 1% jäägilt
Intressimäär

Intressimäär on iga lepingu puhul individuaalne ja seotud 6 kuu Euriboriga. Sulle tehakse personaalne pakkumus pärast seda, kui oled täitnud liisingutaotluse.

Nõuded taotlejale

Netosissetulek vähemalt 600 € kuus

Hindamisakti koostajad

LHV Pank aktsepteerib järgmisi hindamisakti koostajaid: Autowelt Baltic OÜ, OÜ Roheline Laine, Value Expert OÜ, Autotest OÜ, ABC Motors AS, Amserv Auto AS, Ascar Auto AS, Auto 100 AS, Auto 100 Tallinn AS, Auto Forte Tallinn AS, Catwees OÜ, OÜ Import Auto, AS Mariine Auto, Reval Auto Esindused OÜ, OÜ SKO Motors, AS Tauf-Auto, Veho Eesti AS, Viking Motors AS, Aktronte Grupp OÜ, Möller Auto esindused, Tehase Auto OÜ.

Mõtle oma liisinguotsus alati läbi. Tutvu teenuse tingimustega ja küsi nõu ka meie asjatundjalt. Liisingu krediidi kulukuse määr on 4,89% aastas järgmistel näidistingimustel: vara maksumus 15 000 €, sissemakse 10%, krediidisumma 13 500 €, intress 4% aastas (fikseerimata, 6 kuu Euribori baasil), lepingutasu 150 €, liisingu periood 36 kuud, maksete kogusumma 15 955,16 €, lepingu liik on kapitalirent, tasumine igakuiste annuiteetmaksetena. Määra arvutades ei ole arvestatud kindlustusmakseid, registreerimistasu ega riigilõive. Sõlmida tuleb ka liiklus- ja kaskokindlustusleping.

Kindlustus

Liisitaval sõidukil peab olema peale kohustusliku liikluskindlustuse ka kaskokindlustus, mis maandab peamisi sõiduki kahjustumise ja hävimisega seotud riske. Näiteks saab kaskokindlustusega hüvitada sinu sõidukile tekkinud kahju ka juhul, kui oled õnnetuses ise süüdi. Liikluses mitteosalev liisinguvara peab olema kindlustatud varakindlustusega.

Et olla täiesti kindel, et kindlustuskaitse hetkekski ei katke (näiteks mõne makse unustamise korral), tuleb kindlustusleping sõlmida aastaseks perioodiks ja tasuda selle eest ühekorraga. Et aga aasta eest korraga tasumine on kahtlemata suur väljaminek, pakume sulle võimalust kindlustada liisitav sõiduk LHV kaasabil ning maksta selle eest osade kaupa koos liisingumaksetega. Head kindlustuskaitset pakuvad LHV autokindlustuse tooted:

LHV autokindlustuse tooted on saadaval üksnes LHV liisinguga finantseeritud sõidukitele. Pakkumuse saamiseks täida liisingutaotlus.

LHV SuperkaskokindlustusLHV Kaskokindlustus
Põhiriskid
Koguriskikindlustuscheckcheck
Varguscheckcheck
Liiklusõnnetuscheckcheck
Loodusõnnetuscheckcheck
Tuli ja plahvatuscheckcheck
Vandalismcheckcheck
Muu õnnetusjuhtumcheckcheck
Lisariskid
Tehnilise rikke kindlustuskaitsecheck
Soetusväärtuse kaitse kuni 5 aasta vanusele sõidukileKuni 50 000 €, kehtib 6 kuud alates liisingulepingu sõlmimisest
Liisingumakse kindlustusKuni 6 kuud hüvitispiiriga 6000 €
Lisakaitsed
LisavarustusKuni 1000 €Kuni 1000 €
Teine komplekt rehvecheck
Täishävingu korral lisahüvitis autovahetuskulude katteks5%5%
Omavastutus
Minimaalne põhiomavastutus200 €200 €
Klaasikahju omavastutus0 €0 €
Omavastutus metsloomaga kokkupõrkel0 €0 €
Lisahüved
Autoabiteenuscheckcheck
Asendusautocheck
Teisalduskulude hüvitaminePõhjendatud kuluKuni 200 €
Muu
Remonditööde tegemise kohtMargiesindusMargiesindus

Liikluskindlustus

 • Kindlustusleping peab olema sõlmitud aastaseks perioodiks ja tasutud ühes osas.

Kaskokindlustus

 • Kindlustuslepingul peab olema soodustatud isik AS LHV Pank.
 • Kindlustusleping peab olema sõlmitud aastaseks perioodiks ja tasutud ühes osas.
 • Sõiduki kindlustusväärtus peab olema selle turuväärtus kindlustuslepingu sõlmimise hetkel.
 • Kindlustusleping peab katma vähemalt järgmised kindlustusriskid: liiklusõnnetus, loodusõnnetus, tulekahju, vargus, röövimine, vandalism.
 • Kindlustuslepingu kehtivuspiirkond peab olema vähemalt Euroopa, v.a SRÜ riigid.
 • Sõidu- ja pakiautode kindlustuslepingu omavastutus ei tohi olla suurem kui 320 € ning varguse ja röövi omavastutus suurem kui 15% kindlustussummast.

Palun tutvu kindlasti liisinguvara kindlustamise nõuetega, mis on kirjas liisingulepingus.

Meie koostööpartner on Iizi kindlustusmaakler. Koos liisingupakkumusega saadame sulle soovi korral ka kindlustuspakkumuse, kus on kirjas enamiku Eestis tegutsevate seltside hindade ja tingimuste võrdlus. Tutvu ka kindlustusmaakleri maaklerlepingu üldtingimustega.

Mida peaksid teadma enne liisingulepingu sõlmimist?

Siit leiad teabe oma põhiliste õiguste ja kohustuste kohta, mis lepinguga tekivad. Samuti on siin tähtis info liisimisega kaasneda võivate ohtude kohta. Loe kindlasti.

Pane tähele, et siin on kirjas ainult need õigused, kohustused, riskid ja ohud, mis on kõige olulisemad ja tekitavad tavaliselt kõige rohkem küsimusi. Samuti ei tasu unustada, et see siin pole sinu liisinguleping, kus võivad olla teistsugused tingimused.

Enne, kui liisingulepingule alla kirjutad

 • Tee endale selgeks kõik riskid, mis liisinguga kaasnevad, ja mõtle veel kord hästi järele, kas sa ikka tahad seda lepingut sõlmida. Kui oled oma otsuses kindel, siis kaalu, kas sinu vajadustele ja võimalustele vastab paremini kapitalirent või kasutusrent. Kapitalirendiga saad liisitava eseme pärast kõikide liisingumaksete tasumist päriselt endale, kasutusrendi puhul pead selle aga pangale tagasi andma. Kokkuleppel pangaga on liisingu lõppedes võimalik liisitud ese ka jääkväärtusega välja osta.
 • Loe läbi kõik liisingulepingu tingimused, kaasa arvatud üldtingimused. Samuti loe läbi Euroopa tarbija standardinfo teabeleht (isegi kui see võtab aega, on seal sulle kasulik teave).
 • Tutvu muude tingimuste ja dokumentidega, millele on liisingulepingu tingimustes viidatud, näiteks AS-i LHV Pank (edaspidi LHV) üldtingimustega.
 • Mõtle läbi, mis võiks juhtuda, kui sinu sissetulek peaks vähenema ja kulud mingil põhjusel suurenema. Kas sa suudaksid siis endiselt liisingumakseid tasuda?

Vajaduse korral pöördu selgituste, nõu või lisateabe saamiseks LHV või muu asjatundja poole.

Liisingulepingu sisu

Nagu eespool öeldud, saad valida kahte liiki liisingulepingu vahel. Sõltumata lepinguliigist ostab LHV müüjalt sinu soovitud eseme välja ja annab selle sinu kasutusse. Vastutasuks maksad sina liisingumakseid lepingus kokku lepitud ajani. Lisaks tuleb sul maksta intressi.

Makse suurus sõltub paljudest asjaoludest, näiteks sellest, kui palju maksis see ese, mille LHV sulle ostis, kui suure summa sa ise panustasid, kui suur on intress, kui pikas liisinguperioodis kokku lepiti jne. Makseid mõjutab ka üleüldine majandusolukord, millest sõltub baasintressimäär.

Kui oled liisingulepingule alla kirjutanud, kuid soovid sellest mingil põhjusel siiski loobuda, on sul õigus seda teha 14 päeva jooksul alates allakirjutamise hetkest. Loobumiseks tuleb esitada avaldus lepingus kirja pandud viisil ja aadressil. Sellest on lähemalt kirjutatud lepingupunktis „Lepingu lõppemine ja ennetähtaegne lõpetamine”.

Liisingu intressimäär

Liisinguintressi arvutatakse vastavalt sellele, kui suur on summa, mis on jäänud pangale tagasi maksta, kui pikaks ajaks liising on võetud ja mis on parasjagu kehtiv intressimäär. Sealjuures võetakse aluseks, et igas kuus on 30 päeva ja aastas 360 päeva. Lepingu esimesel kuul arvutatakse intress vastavalt nende päevade arvule, mis on pärast lepingu sõlmimist sellesse kuusse veel jäänud.

Iga kord, kui tasud järjekordse liisingumakse, väheneb summa, mis jääb pangale tagasi maksta, ning seega väheneb ka intress. Kuumakse jääb igal korral siiski samaks, sest väiksema intressi arvelt saad rohkem põhiosa tagasi maksta. Nii on sulle endale mugav, sest kui maksesumma püsib kogu perioodi ühesuurune, ei pea sa pidevalt graafikut vaatama. Ja tegelikult saab ju liisingusumma ka kiiremini tagasi makstud.

Kui baasintressimäär muutub või üks intressiperiood lõppeb, arvutab pank taas välja, kui palju sa järgmisel perioodil iga kuu maksma pead, ja annab sulle sellest teada. Asi, mille üle sinul ega pangal kontrolli pole, on Euribor, nii et selle muutumine muudab ka sinu tagasimakse suuremaks või väiksemaks.

Kõikvõimalike laenulepingutega kaasneb alati väljend krediidi kulukuse määr. See näitab, kui palju laenamine lõppkokkuvõttes maksma läheb. LHV võtab krediidi kulukuse määra arvutamisel arvesse

 1. summat, mille sa pangalt mingi asja ostmiseks laenad, ehk krediidisummat,
 2. intressi,
 3. lepingutasu,
 4. kindlustusmakseid (kui sõlmid kindlustuslepingu LHV kaudu).

Krediidi kulukuse määr on hea näitaja pakkumuste võrdlemisel. Seda tehes jälgi, millised kulud on krediidi kulukuse määra sisse arvestatud, sest eri liisingupakkujatel on erinevad tavad.

Maksekohustuse rikkumine ja selle tagajärjed

Hoolitse selle eest, et maksed oleksid tasutud õigel ajal ja kokkulepitud summas. Maksmatajätmine mitte üksnes ei lükka sinu kohustuse täitmist edasi, vaid toob sinu jaoks kaasa ka lisakulud näiteks viivise ja võlateatise tasuna.

 • Viivis
  Kui sa ei tasu liisingumakset õigel ajal, pead maksmata osa pealt kahjuks viivist tasuma. Viivise täpne määr on kirjas sinu lepingus. Viivist arvestatakse põhiosa makselt ja sa vabaned sellest siis, kui oled makse täielikult tasunud.
 • Võlateatise tasu
  Kui viivitad makse tasumisega, saadetakse sulle võlateatis, mille eest pead samuti eraldi maksma. Teatise täpne tasu on kirjas sinu lepingus.
 • Leppetrahv
  Kui sa rikud oma kohustusi − näiteks ei tagasta vara kokkulepitud ajal pangale −, on pangal õigus sinult leppetrahvi nõuda. Selle kohta saab rohkem lugeda lepingupunktist „Vastutus ja leppetrahv”.

Pea meeles, et kui jätad liisingumaksed pidevalt tasumata, on pangal õigus sinuga leping lõpetada, nõuda sinu kasutuses oleva liisitud eseme tagastamist ja võla täielikku tasumist. Tagasi tuleb maksta tagastamata põhiosa jääk, intressid, viivis, võlateatise tasu ja sinu eest tasutud kindlustuskulud.

Kui sa maksekohustusi ei täida, on pangal õigus sinu liisitud ese sundmüüki panna. Kui sel teel saadud raha sinu võlga ei kata, keegi seda asja ära ei osta või sina ise seda endiselt ei tagasta, on pangal õigus taotleda pankrotimenetluse alustamist. Selle raames võidakse esitada nõue sinule kuuluva muu vara müügiks eesmärgiga teenida sulle raha liisitud asja eest maksmiseks.

Kui sa näed ette, et sul tekib raskusi makse tasumisel, soovitame esimesel võimalusel ja ilma valehäbi tundmata meiega ühendust võtta. Kindlasti tee seda siis, kui kirjeldatud olukord võib olla püsiv – näiteks kaotasid töö või vähendati su palka. Koos leiame lahenduse, mis meid mõlemaid rahuldab.

Muu teave

Lepingueelne teave (sh tingimused) antakse ja leping sõlmitakse eesti keeles. Vaidluste lahendamisel kohaldatakse Eesti Vabariigis kehtivaid õigusakte. Kohtuvaidlused lahendatakse seaduses sätestatud kohtualluvuse järgi. Kui sinu ja meie läbirääkimised luhtuvad, on sul õigus pöörduda ka Tarbijakaitseameti poole.

LHV liisingu klienditugi

Evelin Tümanok

liisingu kliendihaldur

680 2635

680 2635

evelin.tymanok@lhv.ee

Kaia Alunurm

liisingu kliendihaldur

680 2770

680 2770

kaia.alunurm@lhv.ee

Heikki Kukke

rasketehnika liisingu haldur

680 2634

680 2634

heikki.kukke@lhv.ee

Veljo Häninen

rasketehnika liisingu haldur

684 6187

684 6187

veljo.haninen@lhv.ee

Kristi Sikk

liisingu kliendihaldur

680 2788

680 2788

kristi.sikk@lhv.ee

Marianne Klaassen

liisingu kliendihaldur

684 2276

684 2276

marianne.klaassen@lhv.ee

Pille Jüriado

liisingu kliendihaldur

684 2251

684 2251

pille.jyriado@lhv.ee

LHV autolaen