Kõik LHV kaardid on viipekaardid

Viipemaksekaardi saad võtta nii deebetkaardina kui ka krediitkaardina.

Kuni 25 € ostud PIN-koodi sisestamata

Viipemaksekaardiga saab kuni 25 € ostu eest tasuda ilma kaarti makseterminali panemata ja PIN-koodi sisestamata. Kaart tuleb lihtsalt asetada viipemakse märgiga makseterminali lähedale. Viipemakse tehakse ühekordselt ja ainult siis, kui kaart on makseterminali vahetus läheduses.

Mugavam ja kiirem

Kontaktivaba tehnoloogia muudab väikeostud mugavamaks ja hoiab kokku maksmisele kuluvat aega. Viipemaksed on tänu sellele kasulikud nii kaardikasutajale kui ka kaupmehele.

Sularaha saab võtta kontaktivabalt

LHV viipemaksekaardiga saab LHV sularahaautomaadist sularaha võtta kontaktivabalt. Selleks aseta viipekaart automaadil tähistatud koha juurde kuni märgusignaalini ning järgi ekraani juhiseid chat’i kaudu.

Maksa nii Eestis kui välismaal

Viipemakseid saad teha igal pool, kus märkad viipemakse märki. LHV viipekaardiga saad maksta nii Eestis kui ka välismaal. Välisriigis kehtib viipemaksesummale kohalik limiit.

Seadista interneti- või mobiilipangas

Viipemakselimiite saad ise interneti- ja mobiilipangas seada või viipefunktsiooni soovi korral hoopis välja lülitada.


Viipemakse võimalusega kaartide tulekuga lõpetasime kahe kontoga kaartide väljastamise.
Pakume oma klientidele ainult deebet- või krediitkaarte, millel on viipemaksevõimalus.

Kõik sinu varasemad LHV pangakaardid toimivad oma kehtivusaja lõpuni senistel tingimustel.
Kaardi aegumisest teavitame sind aegsasti ette ja seejärel uuendame selle sulle sobiva kaardi vastu. Soovi korral võid tellida viipemaksevõimalusega pangakaardi endale muidugi ka juba enne eelmise pangakaardi aegumist. Viipekaardi saad valida nii deebet- kui ka krediitkaardina.

Kuigi LHV senised kahe kontoga kaardid on võimaldanud ühendada ühel plastikkaardil mitu erinevat pangakaarti, ei ole see uuendus saavutanud maailmas loodetud edu. LHV kahe kontoga kaartidega on välismaal makstes esinenud probleeme ning samuti ei ühildu uus viipemaksetehnoloogia kahe kontoga kaardi tööpõhimõttega.

Viipemaksevõimalusega pangakaartidele kehtib kuutasu:

  • Erakliendile 1 € kaardi kohta.
  • Ärikliendile 2 € kaardi kohta.
  • Kuldkaardi hinnakiri ei muutu. Au-kliendi kuutasu on 10 €.
  • Kuutasu kehtib alates 26. eluaastast kuni 65. eluaastani.

Kõik seni väljastatud LHV pangakaardid toimivad oma kehtivusaja lõpuni senise hinnakirja alusel.

Kuutasu tuleku põhjus on peamiselt selles, et kaartide väljastamine on võrreldes varasemaga muutunud meie jaoks oluliselt kallimaks, kuna eelmise aasta lõpust kehtima hakanud üle-euroopaline regulatsioon vähendas kaardimaksetelt saadavat tulu. Kuutasu katab osa lisandunud kuludest. Soovime oma klientidele pakkuda jätkuvalt kvaliteetset kaarditeenust ja ka makselahendusi edasi arendada. Selge pangakaardi kuutasu aitab seda teha. Uuele hinnakirjale üleminek toimub järk-järgult – olemasolevad pangakaardid toimivad kehtivusaja lõpuni senise hinnakirja alusel.

Vastused korduvatele küsimustele

Viipemakse on selline makse pangakaardiga, mille tegemiseks piisab makseterminali kohal kaardi viipamisest ja PIN-koodi ei ole vaja sisestada. Eestis saab viipega maksta kuni 25-eurose ostu eest. Viipemakse jaoks kasutatakse maailmas juba laialt levinud kontaktivaba (ingl near field communication, NFC) tehingu tehnoloogiat.

Sellist pangakaarti saab kasutada nagu tavalist kaarti, kuid alla 25-eurose makse puhul võib kaardiga maksta ka viibates. Kaardimakseterminali, mis võimaldab viipemakset, tunned ära märgistuse järgi. Viipemakse tegemiseks piisab kaardi terminali juures viipamisest ja tehing on sooritatud. sulle kuvatakse terminali ekraanil ka juhiseid ja info makse õnnestumise kohta. 25 eurot ületava ostu eest tuleb viipekaardiga maksta vanaviisi; panna kaart terminali ja sisestada PIN-kood.

Eesti pangad ja kaupmehed hakkavad viipemaksevõimalust pakkuma järk-järgult: sobivaid kaardimakseterminale lisandub igal nädalal. Need tunned ära märgistuse järgi.

Pangakaardiga saad viipemakseid teha siis, kui see on kaardil lubatud ning kui kaardi päeva- ja kuulimiit on piisav. Lisaks on kaardimakseterminalides kehtestatud maksimaalse kontaktivaba tehingu piirang. Igas riigis, kus viipemaksed on lubatud, on kehtestatud tehingutele riigisisene limiit ja see on riigiti erinev. Eestis on see limiit 25 eurot.

Tegemist on limiidiga, mille on omavahel kokku leppinud Eestis tegutsevad pangad.

Jah, uue kaardiga on võimalik teha kõiki toiminguid täpselt samamoodi. Erinevus on ainult selles, et kaardile on lisatud viipemaksevõimalus, et saaksid tasuda väiksemate ostude eest kiiresti ja mugavalt. Kõigi 25 eurost suuremate ostude tegemiseks tuleb Eestis endiselt sisestada kaart makseterminali ja kinnitada ost PIN-koodiga.

Jah, LHV sularahaautomaatidest saab LHV viipemaksekaardiga ka sularaha välja võtta kontaktivabalt. Selleks tuleb viipekaart asetada automaadil tähistatud koha juurde ja järgida ekraa¬nile kuvatavaid juhiseid. Sularaha saab võtta korraga kuni 1000 eurot.

Iga viipemaksetehing on kaitstud unikaalse krüptogrammiga. See tagab, et tehing tehakse üksnes juhul, kui kaupmees on selle algatanud ning kaart on terminali vahetus läheduses (kuni 2 cm kaugusel). Viipemakselimiite saad ise interneti- ja mobiilipangas seada või viipefunktsiooni soovi korral hoopis välja lülitada.

Kaardi kaotamise või varastamise korral blokeeri kaart viivitamatult LHV mobiilipangas ja pöördu LHV klienditoe poole ja lase meil kaart sulgeda. Lisaks on sul võimalik keelata mobiili- ja internetipangas viipemaksevõimalus või seadistada väiksed limiidid nii päevas kui ka kuus tehtavatele maksetele.

Jah, saad. Peale selle soovitame hoida limiidid võimalikult väiksed. Kõiki lubatud toiminguid saad keelata ning taas lubada interneti- ja mobiilipangas.

Pangakaardi tellimiseks sisene internetipanka. Ülevaade LHV pangakaartide valikust on leitav siit.

Mõtle oma krediidiotsus alati läbi. Tutvu tingimustega aadressil lhv.ee/pangakaardid ja küsi nõu meie asjatundjalt.

Erakliendi krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 23,64% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 300€, intress 18% aastas (fikseeritud), kaardi kuutasu 1 €, intressivaba periood 32 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 336€ ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.