enru

Kõik uued kaardid on viipekaardid

Mujal Euroopas levinud viipemakse muutub peagi ka Eestis tavaliseks. Soovime pakkuda oma klientidele seda uut tehnoloogiat esimeste seas.

Kuni 10 € ostud PIN-koodi sisestamata

Viipemaksekaardiga saab kuni 10 € ostu eest tasuda ilma kaarti makseterminali panemata ja PIN-koodi sisestamata. Kaart tuleb lihtsalt asetada viipemakse märgiga makseterminali lähedale. Viipemakse tehakse ühekordselt ja ainult siis, kui kaart on makseterminali vahetus läheduses.

Mugavam ja kiirem

Kontaktivaba tehnoloogia muudab väikeostud mugavamaks ja hoiab kokku maksmisele kuluvat aega. Viipemaksed on tänu sellele kasulikud nii kaardikasutajale kui ka kaupmehele.

Sularaha saab võtta kontaktivabalt

LHV viipemaksekaardiga saab LHV sularahaautomaadist sularaha võtta kontaktivabalt. Selleks aseta viipekaart automaadil tähistatud koha juurde kuni märgusignaalini ning järgi ekraani juhiseid chat’i kaudu.

Maksa nii Eestis kui välismaal

Viipemakseid saad teha igal pool,
kus märkad viipemakse märki.
LHV viipekaardiga saad maksta nii
Eestis kui ka välismaal. Välisriigis kehtib
viipemaksesummale kohalik limiit.

Seadista interneti- või mobiilipangas

Viipemakselimiite saad ise interneti- ja mobiilipangas seada või viipefunktsiooni soovi korral hoopis välja lülitada.


Viipemakse võimalusega kaartide tulekuga lõpetasime kahe kontoga kaartide väljastamise.

Pakume oma klientidele ainult deebet- või krediitkaarte, millel on viipemaksevõimalus.

Kõik sinu varasemad LHV pangakaardid toimivad oma kehtivusaja lõpuni senistel tingimustel.

Kaardi aegumisest teavitame sind aegsasti ette ja seejärel uuendame selle sulle sobiva kaardi vastu. Soovi korral võid tellida viipemaksevõimalusega pangakaardi endale muidugi ka juba enne eelmise pangakaardi aegumist. Viipekaardi saad valida nii deebet- kui ka krediitkaardina.

Kuigi LHV senised kahe kontoga kaardid on võimaldanud ühendada ühel plastikkaardil mitu erinevat pangakaarti, ei ole see uuendus saavutanud maailmas loodetud edu. LHV kahe kontoga kaartidega on välismaal makstes esinenud probleeme ning samuti ei ühildu uus viipemaksetehnoloogia kahe kontoga kaardi tööpõhimõttega.

Uutele viipemaksevõimalusega pangakaartidele kehtib kuutasu:

  • Erakliendile 1 € kaardi kohta.
  • Ärikliendile 2 € kaardi kohta.
  • Kuldkaardi hinnakiri ei muutu. Au-kliendi kuutasu on 10 €.
  • Nooremad kui 26 aasta vanused kliendid saavad kasutada LHV pangakaarte ka edaspidi kuutasuta.

Kõik seni väljastatud LHV pangakaardid toimivad oma kehtivusaja lõpuni senise hinnakirja alusel.

Kuutasu tuleku põhjus on peamiselt selles, et kaartide väljastamine on võrreldes varasemaga muutunud meie jaoks oluliselt kallimaks, kuna eelmise aasta lõpust kehtima hakanud üle-euroopaline regulatsioon vähendas kaardimaksetelt saadavat tulu. Kuutasu katab osa lisandunud kuludest. Soovime oma klientidele pakkuda jätkuvalt kvaliteetset kaarditeenust ja ka makselahendusi edasi arendada. Selge pangakaardi kuutasu aitab seda teha. Uuele hinnakirjale üleminek toimub järk-järgult – olemasolevad pangakaardid toimivad kehtivusaja lõpuni senise hinnakirja alusel.

Vastused korduvatele küsimustele

Mis on viipemakse?

Viipemakse on selline makse pangakaardiga, mille tegemiseks piisab makseterminali kohal kaardi viipamisest ja PIN-koodi ei ole vaja sisestada. Eestis saab viipega maksta kuni 10-eurose ostu eest. Viipemakse jaoks kasutatakse maailmas juba laialt levinud kontaktivaba (ingl near field communication, NFC) tehingu tehnoloogiat.

Kuidas viipemaksevõimalusega pangakaarti kasutada?

Sellist pangakaarti saab kasutada nagu tavalist kaarti, kuid alla 10-eurose makse puhul võib kaardiga maksta ka viibates. Kaardimakseterminali, mis võimaldab viipemakset, tunned ära märgistuse järgi. Viipemakse tegemiseks piisab kaardi terminali juures viipamisest ja tehing on sooritatud. Sulle kuvatakse terminali ekraanil ka juhiseid ja info makse õnnestumise kohta.10 eurot ületava ostu eest tuleb viipekaardiga maksta vanaviisi; panna kaart terminali ja sisestada PIN-kood.

Kus saab Eestis viipemaksega tasuda?

Eesti pangad ja kaupmehed hakkavad viipemaksevõimalust pakkuma järk-järgult: sobivaid kaardimakseterminale lisandub igal nädalal. Need tunned ära märgistuse järgi.

Kas viipemaksevõimalusega pangakaart toimib välismaal samamoodi nagu Eestis?

Pangakaardiga saad viipemakseid teha siis, kui see on kaardil lubatud ning kui kaardi päeva- ja kuulimiit on piisav. Lisaks on kaardimakseterminalides kehtestatud maksimaalse kontaktivaba tehingu piirang. Igas riigis, kus viipemaksed on lubatud, on kehtestatud tehingutele riigisisene limiit ja see on riigiti erinev. Eestis on see limiit 10 eurot.

Miks on viipemakse limiit Eestis 10 eurot

Tegemist on limiidiga, mille on omavahel kokku leppinud Eestis tegutsevad pangad. Tulevikus on võimalik pankade kokkuleppel limiiti muuta.

Kas viipemaksevõimalusega pangakaart toimib ka vanaviisi edasi?

Jah, uue kaardiga on võimalik teha kõiki toiminguid täpselt samamoodi. Erinevus on ainult selles, et kaardile on lisatud viipemaksevõimalus, et saaksid tasuda väiksemate ostude eest kiiresti ja mugavalt. Kõigi 10 eurost suuremate ostude tegemiseks tuleb Eestis endiselt sisestada kaart makseterminali ja kinnitada ost PIN-koodiga.

Kas viipemaksekaardiga saab ka sularaha võtta kontaktivabalt?

Jah, LHV sularahaautomaatidest saab LHV viipemaksekaardiga ka sularaha välja võtta kontaktivabalt. Selleks tuleb viipekaart asetada automaadil tähistatud koha juurde ja järgida ekraa¬nile kuvatavaid juhiseid. Sularaha saab võtta korraga kuni 1000 eurot.

Kui turvaline on viipemakse?

Iga viipemaksetehing on kaitstud unikaalse krüptogrammiga. See tagab, et tehing tehakse üksnes juhul, kui kaupmees on selle algatanud ning kaart on terminali vahetus läheduses (kuni 2 cm kaugusel). Viipemakselimiite saad ise interneti- ja mobiilipangas seada või viipefunktsiooni soovi korral hoopis välja lülitada

Mis saab siis, kui ma viipemaksekaardi ära kaotan või see varastatakse?

Kaardi kaotamise või varastamise korral blokeeri kaart viivitamatult LHV mobiilipangas ja pöördu LHV klienditoe poole ja lase meil kaart sulgeda. Lisaks on sul võimalik keelata mobiili- ja internetipangas viipemaksevõimalus või seadistada väiksed limiidid nii päevas kui ka kuus tehtavatele maksetele.

Kas ma saan viipemaksed oma kaardil keelata?

Jah, saad. Peale selle soovitame hoida limiidid võimalikult väiksed. Kõiki lubatud toiminguid saad keelata ning taas lubada interneti- ja mobiilipangas.

Kuidas saan endale tellida LHV viipemakse võimalusega pangakaardi?

Pangakaardi tellimiseks sisene internetipanka. Ülevaade LHV pangakaartide valikust on leitav siit.

Mõtle oma krediidiotsus alati läbi. Tutvu tingimustega aadressil lhv.ee/pangakaardid ja küsi nõu meie asjatundjalt.

Erakliendi krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 23,64% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 300€, intress 18% aastas (fikseeritud), kaardi kuutasu 1 €, intressivaba periood 32 päeva, kogusumma ja tagasimaksete summa 336€ ning eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata, täies mahus ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena.