Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Pane oma pension kasvama

Nüüd saad ise otsustada,
kas panustad II sambasse 2%, 4% või 6%

II sammas

II sammas on üks kasulikumaid maksusoodustusega pikaajalisi investeeringuid ja selle võlu avaneb täies hiilguses just siis, kui hakata koguma noorelt. Lisaks on kogutud summa päritav ja välja võtta saad selle endale sobival ajal. Siiski oleks mõistlik teha seda pensionieas, kuna muidu tuleb maksta 20% tulumaksu.

Ainulaadne võimalus 4 = 10

Nüüd saad ise valida, kas sinu panus on 2%, 4% või 6%, riik panustab kogumisse sotsiaalmaksu arvelt veel 4%.

Pensionifondide tootlus

Raha kontol niisama hoides jääd sa ilma võimalikust tootlusest ja raha väärtus isegi kahaneb inflatsiooni tõttu. Viimased 20 aastat on pensionifondide keskmine tootlus ületanud inflatsiooni.

Pikaajaline kogumine

Aeg on II sambasse koguja parim sõber: igakuine väike summa on aastakümnete pärast suur. 10 aastaga koguneb praeguse keskmise palga juures 10 000 eurot, millele lisanduksid tootlus ja liitintress.

II sambaga liitumine on tasuta ja võtab aega ainult mõne minuti. Sama lihtne on hiljem fonde ka vahetada.

Alusta kogumist

Suurenda II samba sissemakseid

Vaikimisi on sinu panus 2%, aga nüüd saad ise otsustada, kas see nii ka jääb. Keskmise palgaga 25-aastane koguja suudab ainuüksi oma valikuga mõjutada märkimisväärselt oma pensioni suurust. Riik lisab sellele sotsiaalmaksu arvelt endiselt 4% ja kui sa valid oma panuseks 6%, siis kokku teeb see lausa 10%. Mida suurem sissemakse, seda suurem pension.

Lisandub valitud pensionifondi(de) tootlus ja kaheksas maailmaime: liitintress. II samba sissemaksed tehakse brutopalgalt, mis tähendab koheselt 22% tulumaksu võitu.

Esita avaldus

Miks koguda LHV-s?

Parim tootlus

Meie investeerimispõhimõte on saavutada võimalikult suur pikaajaline tootlus. Viimase 20 aasta jooksul on LHV pensionifondid olnud Eesti parimate tulemustega.¹

Kindel juhtimine

LHV pensioniklientide vara oli paremini kaitstud eelmise suurema majanduskriisi ajal. Teeme kõik, et ka majanduse tulevased võnked mõjutaksid sääste võimalikult vähe.

Roheline tulevik

Tõime esimesena turule keskkonnasõbraliku fondi sihiga, et majandus oleks jätkusuutlikum. Oma valikuga annad panuse rohelisemasse tulevikku.

Arendame Eesti majandust

Turul olevatest pensionifondidest on LHV fondid kõige aktiivsemad Eestisse investeerijad. Meil on oma kohalik suur ja võimekas investeerimistiim.

Kuidas valida pensionifondi?

II samba pensionifondi valimisel tuleb arvestada kahe olulise asjaga: kui kaua on sul jäänud pensionini ja kui palju soovid riskida. Reeglina on nii, et mida rohkem fond aktsiaturgudele investeerib, seda kõrgem on fondi riskitase, aga seda suurem on ka võimalik oodatav tootlus.

LHV II samba pensionifondid

LHV-s on sul valida seitsme II samba pensionifondi vahel, mille võib jaotada nelja suuremasse gruppi.

Kogu pensionit seal, kus see kasvab

2 lihtsat sammu liitumiseks
LHV II sambaga

 • Vali sobiv LHV fond, kuhu soovid suunata sissemaksed ja vahetada olemasolevad osakud.

 • Ongi kõik. Tänased otsused saavad hakata su tuleviku jaoks raha teenima.

Müüdimurdja

VÄIDE

„Inflatsioon sööb mu raha ära“

TEGELIKKUS

Tavaliselt on pensionifondidel tootlus. Kui tootlus on positiivne, aitab see kogutut kasvatada ja tulla toime ka inflatsiooniga. Seni on Eesti pensionifondide keskmine tootlus olnud 4,2% aastas ja ületanud inflatsiooni, ent LHV pensionifondide ambitsioon ja tulemused on olnud enamat kui tubli keskmine.

VÄIDE

„Ma ei jõuagi pensionini“

TEGELIKKUS

Pensioniraha saad välja võtta endale sobival ajal, küll aga tuleb arvestada kehtiva maksukorraga. Lisaks on II sambasse kogutu päritav, kuid riigipensioni ehk I samba õigused ei ole päritavad. Keskmine eluiga on praegu Eesti meestel 74 ja naistel 82 aastat.

VÄIDE

„Pensioniiga aina tõstetakse“

TEGELIKKUS

Kui täna käiakse tööl vabatahtlikult, siis tulevikus on töötamine uus normaalsus, sest pensioniiga nihkub järjest kaugemale. Pensionireformi üks kasulikest muudatustest on raha väljavõtmise paindlikkus. Raha saad sa välja võtta igal juhul – parem on teha seda siis, kui vanus on kõrgem ja muud sissetulekud väiksemad.

VÄIDE

„Ma investeerin ise paremini“

TEGELIKKUS

Kui on head ajad, siis tundub investeerimine väga lihtne ja kõik tahaksid seda ise teha. Aga teist sellist ainulaadset süsteemi, kus riik panustab märksa rohkem kui sa ise, ei ole olemas. Kasuta ära kõik riigi pakutavad soodustusega investeerimistooted, nagu pensioni II ja III sammas, sest nii kogud sa igal juhul rohkem kui üksinda.

VÄIDE

„Tahan vähendada olemasolevaid kohustusi“

TEGELIKKUS

Raha väljavõtmine enne pensioniiga on lihtsalt liiga kulukas ja nii jätad sa end ilma ainulaadsest kogumisskeemist, millega muudad 2% oma brutopalgast 6%-ks isiklikuks pensionirahaks. Soovid võrrelda, mis oleks kasulikum: kas katta senised laenud või laenata selleks raha pangast? Kasuta arvutamiseks kalkulaatorit.

VÄIDE

„Haldustasud on liiga suured“

TEGELIKKUS

Eesti pensionifondid on tasusid 10 aastaga vähendanud ligikaudu 2,5 korda. Tasumäärad on jõudnud teiste riikide pensionisüsteemide tasemele või jäävad isegi juba alla selle. LHV haldustasud on Eesti keskmised, aga tulemused 15 aasta parimad.

VÄIDE

„Tootlus on kehv“

TEGELIKKUS

Pensioni kogumine on pikaajaline protsess ja selle aja jooksul räsivad majandust paljud kriisid. Oluline on olla võitja pikas plaanis. LHV pensioniklientide vara oli paremini kaitstud eelmise suurema majanduskriisi ajal aastail 2008–2010.

VÄIDE

„Valitsus muutub, riigikord võib muutuda“

TEGELIKKUS

2020. aasta pikad kohtuvaidlused näitasid üheselt, et II sambasse kogutu on inimese isiklik vara, mida ei saa ükskõik milline valitsus oma tahte järgi temalt ära võtta. Seni, kuni riik pakub võimalust muuta 6% oma maksurahast II samba kaudu isiklikuks pensionirahaks nii, et ise peab panustama ainult 2% brutopalgast, tasub sellest võimalusest kinni hoida. Teist nii atraktiivset investeerimislahendust ei ole olemas.

VÄIDE

„Ootamatud kulud vajavad katmist“

TEGELIKKUS

Mõistame, et elus on igasuguseid olukordi ja mõnikord on ootamatud väljaminekud hädavajalikud. Aga selleks on olemas teised kogumisvõimalused, näiteks III sammas. III sammas on üks paindlikumaid investeerimisvõimalusi, kuhu saad raha lisada sobivas summas ja välja võtta kohe, kui selleks peaks vajadus tekkima. Lisaks maksab riik III sambasse tehtud sissemaksetelt 20% tulumaksu tagasi. Loe III samba kohta lähemalt.

VÄIDE

„Lapsed on minu pensionisammas“

TEGELIKKUS

Loomulikult soovivad lapsed oma vanemaid aidata, kuid ka neil on oma kohustused ja võimalik, et nii Sa vähendad nende võimalust tulla ühel päeval oma tulevikuga paremini toime. On ju hea tunne, kui saad vanaduspõlves ise endaga hakkama.

VÄIDE

„Hoian kõik pangaasjad ühes kohas“

TEGELIKKUS

Tegelikult peaksid asjad olema ikka seal, kus neil on hea. Viimase 15 aasta tulemus on näidanud, et LHV-s on Sinu pensionil hea kasvada. Hoia oma pensionit seal, kus see kasvab tõhusamalt.

VÄIDE

„Paigutan II samba raha III sambasse“

TEGELIKKUS

Tõenäoliselt ei ole see mõistlik otsus, sest kõigepealt tuleb II sambast raha välja võttes tasuda 20% tulumaksu ning edaspidi ei saa sa arvestada ka seni II sambasse riigi lisatud sotsiaalmaksu osaga (4%). Lisaks ei saa sa II sambaga järgmise 10 aasta jooksul uuesti liituda.

Küsi nõu

Küsi julgesti, koos leiame sobivaima lahenduse.

Reet Roos
pensionikonsultant
E–R 8–17
680 2743
Registreeru nõustamisele

Pead oluliseks erinevaid investeeringuid ja riskide hajutamist?

LHV Pensionifond XL sobib kui
 • sul on pensionini jäänud üle 15 aasta,
 • oled valmis riskima keskmisest rohkem,
 • sa soovid kasvatada pensioniks kogutud raha pika aja jooksul.

Loe lähemalt
Vali see fond

LHV Pensionifond L sobib kui
 • sul on pensionini jäänud rohkem kui 10 aastat,
 • oled keskmise riskitaluvusega,
 • sinu eesmärgiks on kasvatada pensioniks kogutud raha pika aja jooksul.

Loe lähemalt
Vali see fond

LHV Pensionifond M sobib kui
 • sul on pensionini jäänud 3-10 aastat,
 • oled mõõduka riskitaluvusega,
 • sinu eesmärgiks on stabiilselt kasvatada pensioniks kogutud raha pika aja jooksul.

Loe lähemalt
Vali see fond

Usud rohepöördesse?

LHV Pensionifond Roheline sobib kui
 • sul on pensionini jäänud rohkem kui 15 aastat,
 • sulle läheb korda roheline mõtlemine,
 • soovid oma pensioniraha investeerida keskkonnasõbralikult ja jätkusuutlikult.

Loe lähemalt
Vali see fond

Eelistad madalaid halduskulusid ja võtad kõrgema riski?

LHV Pensionifond Indeks sobib kui
 • tahad olla finantsturgudele pidevalt investeeritud,
 • soovid kasvatada oma pensionisammast võimalikult väikeste kuludega,
 • omad eelnevat isiklikku investeerimiskogemust.

Loe lähemalt
Vali see fond

Soovid kogutud raha hoida?

LHV Pensionifond S sobib kui
 • sul on pensionini aega 2-5 aastat,
 • oled madala riskitaluvusega,
 • sinu eesmärgiks on pensioniks kogutud raha säilitamine ja kerge kasvatamine.

Loe lähemalt
Vali see fond

LHV Pensionifond XS sobib kui
 • sul on pensionini aega vähem kui 3 aastat,
 • oled madala riskitaluvusega,
 • sinu eesmärgiks kogutud raha säilitamine ja kaotuse vältimine.

Loe lähemalt
Vali see fond

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon