Akreditiivid

Akreditiivid vähendavad rahvusvahelises kaubanduses esinevaid makse- ja tarneriske, samuti aitavad paremini juhtida ettevõtte rahavooge.

  • Maksevahend
  • Paindlik instrument, aga range kontroll
  • Finantseerimisvahend
  • Professionaalne konsultatsioon

Akreditiivid aitavad maandada piiriülese kaubandusega seotud tarne- ja makseriske. Akreditiiviarvelduse korral avab ostja pank ostja taotlusel tagasivõtmatu akreditiivi müüja kasuks ning sooritab müüjale makse pärast seda kui viimane on esitanud pangale kauba tarnet tõendavad dokumendid, mis kinnitavad akreditiivi tingimuste täitmist.


Impordiakreditiivi kasutatakse kauba ostuks, ekspordiakreditiivi kauba müügiks. Akreditiivi saab kasutada ka rahastamisvahendina, aidates ettevõtetel vabastada kaubandustehingute maksetähtaegade alt rahalisi vahendeid.


Kui soovid akreditiivi kuni 250 000 euro ulatuses, täida taotlus. Suurema summa korral võta ühendust meie äri- ja korporatiivpanganduse halduritega või kaubanduse finantseerimise osakonnaga.

Akreditiivide liigid

Impordi-/ ekspordiakreditiiv

Ostja taotlusel avab pank akreditiivi müüja kasuks. Akreditiiviga garanteerib pank müüjale makset juhul kui viimane paneb teele kauba ja edastab pangale kauba saatedokumendid. Pank kontrollib dokumentide alusel, et kõik akreditiivi tingimused oleksid täidetud. Alles pärast dokumentide vastavuse kontrolli sooritab pank müüjale makse. Akreditiiv on alternatiiviks ettemakse sooritamisele. Kui akreditiivi tingimuste kohaselt kasutatakse maksmisel maksetähtaegasid, on võimalik oma pangalt taotleda maksetähtaegade rahastamist.

Ootel- ehk standby akreditiiv

Ootel akreditiivi näol on tegemist garantiiga, millel on akreditiivi vorm. Ootel akreditiivi ei maksta välja seni kuni ostja maksab müüjale kauba eest vastavalt lepingu tingimustele. Kui ostja oma maksekohustust ei täida, on müüjal õigus esitada kauba saatedokumendid ootel akreditiivi alusel ostja panka ja nõuda nende alusel välja võlgnetav summa. LHV Pank käsitleb ootel akreditiivi maksegarantiina.

Edasikantav akreditiiv

Edasikantav akreditiiv on maksevahend eelkõige kauba vahendajatele, kel puuduvad tagatised ja vahendid vahendatava kauba eest maksmiseks või makse garanteerimiseks. Kauba ostja pank avab sel juhul akreditiivi kauba vahendaja kasuks, kes omakorda kannab akreditiivi edasi oma panga kaudu müüja kasuks. Edasikantava akreditiivi reeglid on rahvusvaheliselt rangelt reguleeritud, mistõttu ei ole kõikide kaubandustehingute korral võimalik sellist maksevormi kasutada.

LHV Pank on valmis akreditiivi väljastama juhul, kui akreditiivi taotleja on krediidikõlbulik. Akreditiivi taotlemiseks on vaja läbi teha tavaline laenutaotlemise protseduur, st esitada vajalikud dokumendid ja sõlmida tagatislepingud.

Kontakt

Enn Leet

kaubanduse finantseerimise osakonna juht

6846 163

6846 163

enn.leet@lhv.ee

Kui soovid taotleda laenu summas üle 250 000 euro, võta meiega ühendust ja uuri võimalusi.


Indrek Nuume

juhatuse liige / ettevõtete panganduse juht

680 2622

680 2622

indrek.nuume@lhv.ee

Arko Kurtmann

äripanganduse osakonna juht

680 2766

680 2766

arko.kurtmann@lhv.ee

Egon Rand

ärikliendihaldur

680 2768

680 2768

egon.rand@lhv.ee

Krislin Lehtsaar

ärikliendihaldur

680 0466

680 0466

krislin.lehtsaar@lhv.ee

Marin Moks

ärikliendihaldur

680 2706

680 2706

marin.moks@lhv.ee

Urmas Tsahkna

korporatiivpanganduse juht

680 2752

680 2752

urmas.tsahkna@lhv.ee

Meelis Liivak

korporatiivpanganduse kliendihaldur

680 2761

680 2761

meelis.liivak@lhv.ee

Anu Sillari

ärikliendihaldur

684 6144

684 6144

anu.sillari@lhv.ee